Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna błyskawicznie się niszczą i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od właściwego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów wersja ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar