Jumat, 22 April 2016

Mało elementów właściwie nie zaznaczy projektu trawy ewentualnie rabaty jak niskie żywe plot.

Nadzwyczaj duże, bo ponad dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, a w razie potrzeby przesłania sąsiadujące budynki i ulice. Żeby otworzyć taki parkan rośliny zasadzamy naokoło granic posiadłości. Jeśli mamy pod dostatkiem miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka ponadto dostarcza orzechy. Gdy pragniemy ażeby nasze zielone plot było niezmiernie postawne zaś zarazem cienkie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z wiązu pospolitego, grabu pospolitego bądź klonu. Należy pamiętać natomiast, że gdy rośliny nas przerosną, ich ogarnianie może być dosyć utrudnione.

Nic tak nie uwydatni krawędzi trawnika ewentualnie kwietnika jak małe żywe plot.


W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i kwiaty czasami nie chcą satysfakcjonująco rosnąc w wyznaczonych terenach, małe drzewa potrafią utrzymać naturalne zaplecze w wyznaczonym miejscu bądź zasłonią gołe placki gleby. Pięknie przycięty nieduży żywopłot sam zresztą robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ogrodzenia Poznań przydaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w ciemnych katach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś ozdabiają je zgrabne jabłuszka, jakie można wykorzystać na konfitury.

Niskie ewentualnie wysokie roślinne ogrodzenia wolno pozyskać z gatunków iglastych.

Niestety, krzewy z tej klasy są znacznie bardziej kosztowne niż drzewa liściaste. Z nich najlepiej wytrzymuje cień cis zwyczajny. Przeważnie szeroko się rozrasta a także trzeba go przycinać, tymczasem jego formę Fastigiata Robusta jest dozwolone pościć bez pomocy.Będzie prędko wschodził zaś zachowa filarowy kształt.


Jeśli wasz zakątek jest bardzo zacieniony, wskazane jest aby zielony plot rozświetlić kolorowymi kropkami. Poniektórego spośród cienioznośnych modeli maja zmiany o płowych lub różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr prosty Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są w najwyższym stopniu ekspresyjnego w słońcu, natomiast nawet w śladu listowie pozostają dosyć jasne, nieledwie oświetlone promieniami.


Tidak ada komentar:

Posting Komentar